Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozemek k inspiraci pro FengShuj

21. 2. 2017

20.2.2017  Pozemek k inspiraci pro FengShuj tvorbu

Do měsíce listopadu roku 2015 se rekonstrukce karavanu dovršila i s terénní úpravou. Před karavanem je přírodní dlažba, terasa na přímém slunci- do karavanu tímto vchází sluneční světlo, teplo a vůně z kvítí, protože za ní je skalka opět z přírodního kamene ve tvaru ptáka, dle FengShuj znázorňuje myšlenku, unik z reality, umět používat křídla, ale z nich cítit ochranu, umět koukat s nadhledem, používat nejen rozum, ale i duši. Ve skalce je silný smrk, na Vánoce se osvětlí. Východ a západ slunce i měsíce je z terasy krásně vidět. Za karavanem je chlad- terasa ve stínu, zde skalka z přírodního kamene lemuje okraj pozemku, přináší a vnáší do místa dění soukromí. Do karavanu otevřeným oknem se dostává čerstvý chladný vzduch, který jde navíc nejen ze stínu, ale i z horského potůčku z pravé strany karavanu. Po pravici je i kruhový bazén, za ním potůček z hor a výhled na vrch Javorový. Levá strana karavanu vítá, je vchodem. Hlava skály ptáka je úzce spojena se skálou ve tvaru srdce, která značí sílu lásky, tu ještě posiluje Jasan dole v srdci. Slad místa,dar a hojnost, je právě na této levé straně ještě propojen i s ovocem a s plody- ovocnými stromy, rybízy, ale i vlašským ořechem. Cesta ke karavanu je sladká, plodící, stromová a strom je symbolem zdraví.

Když člověk vchází na půdu odpočinku, vypadá to takhle. Cestou ke karavanu jde uprostřed stromů, keřů, osladí si chuť místa, které mu na přivítanou nabízí své sladké zdravé plody, pohledem do vstupního místa k teplé terase prochází vstupem- hlava ptáka se k němu naklání, srdce vítá láskou k místu. Na terase sluneční paprsky spolu s vůni kvítí ve skále vchází dveřmi karavanu- je tam útulno-malý prostor a nic v něm neschází, má svou kuchyň, ložnici, jídelní kout, svou skříň. Otevře se okénko v kuchyňském koutu a vejde chlad, čerstvý svěží vánek. Uvařím si kávu a vycházím opět na slunečnou terasu, kde mám možnost zůstat, pozorovat přírodu, koukat se na skálu tvaru ptáka, koukat na jeho tvary, kdy se ke mně hlava kloní, tělo lemuje mou přírodní terasu a křídla ptáka chrání celé místo, kde se právě nacházím. Vezmu si šálek kávy do ruky a dávám se doprava, jdu po schůdku na trávu k bazénu nebo pokračuji dál k břehu horského potůčku po hrázi dolů. Kolem dokola bazénu se bělí břízy, které na zelené trávě nádherně vynikají. Barvy přírody jsou neuvěřitelně krásné. Osvěžím se ponořením jen rukou do bazénu, popíjím kávu a jdu za karavan, nadechnu se bylinné vůně u bylinkové výsadby a požvýkám si mátu peprnou místo žvýkačky. Obejdu karavan a vrátím se zpět na teplou vyhřátou terasu. Děti vyšlu k houpačce pod Lípou, ale ne pod obyčejnou. Jsou to v podstatě dvě Lípy, které jsou si propojeny, drží se navzájem, rostou spolu, jejich koruny jsou propojené, jsou dvě a přitom je to jeden strom symbolizující jednotu, jeden celek dvou Líp je symbolem přátelství, partnerství, vztahů. Pod touto Lípou je dřevěná houpačka pro dvě děti. Druhým stromem na dětském hřišti, co dává dětem stín je vysoký jasan a těsně u něj další Lípa, síla dětství. Jasan je symbol síly-otce a Lípa- symbol matky. Dítě je na houpačce, houpe se a kouká na Jasan a Lípu, protože je k dětem čelem, pořád je vidí před sebou.

Úprava terénu kolem karavanu se zdařila, uvedla se do konečného stádia a nejen to, ale i od listopadu roku 2015 se něco dalšího udalo. Vzniku stavebního povolení na rodinný dům jsem se dočkala. Konečně dnes stojí na pozemku i dům, který už dnes je domem energetický silným prvkem pozemku, dokonalou rovnováhou energii v každém koutku domu všech místnosti. Je to v podstatě dvojdům, z nichž jedná část domu slouží lidem nemohoucím se postarat o svůj život. Tento prostor je určen pro lidi, kteří se ocitli v nesnází, po náhlé těžké životní události, po náhlé mrtvici, po nečekané tragédií, kdy se tito lidé ocitli na dně svých sil, protože neví jestli bez pomoci druhých dokáži ještě sami fungovat, sami bez pomoci druhých žít svůj vlastní život. Dům jim nabízí pomoc v nesnází. Nabízí jim  i denní alternativní terapie, dává jim možnost dál pokračovat v rehabilitaci. Dům jim zajišťuje nákupy, vaří domácí jídlo, poskytuje pomoc při každodenních aktivitách, zajišťuje dovoz k lékařům i od lékařů. Poskytuje i nadstandardní služby, dle diagnostiky jsou těmto lidem i nabídnuty další služby. Do jejich léčby jsou zapojeni i lékaři, kteří jsou zapojeni do alternativních možností, které dům nabízí svým lidem. Klinická léčba se pojí s léčbou alternativní a dochází ke změnám ve zdravotních stavech u lidi, kterým je pomoc poskytována. Dům prosperuje i svými vlastními potravními doplňky- ovocnými sirupy, bylinnými kapky i čaji, atd. Dům poskytuje komfort, pomoc i služby. Díky své energetické rovnováhy je místem klidu, relaxace a odpočinku. Dodává energii, blahodárný pocit spokojenosti a bezpečí.

I toto není vše, protože FengShuj dál pokračuje….

Karaván je určen pro turistiku, dům pro život mé rodiny a pro pomoc v nesnází jen jedinému člověku. Už dávno máme skvělé výsledky, u člověka po třech mrtvicích: srdíčko je stabilizované, cévy, žily a tepny jsou pevnější, pružnější a jejich průchodnost je pod stálým dohledem. ElektroTens, Elektropunktura a nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie dává člověku úlevu od starobní zátěže, posiluje, uvolňuje stres, udržuje rovnováhu, …. Životní styl , potravní doplňky a strava dané osobě udržuje střeva pod kontrolou (osoba je po dávné operaci střev, má je o 1m kratší od konečníku a po dávných hemeroidech), vyprazdňování je snadné, nebolestivé. Dnes ani nedávno provedené vyšetření CT mozku neprokázalo ani jednu mrtvici v minulosti, což je záhadou všech lékařů.

Proto jsem se rozhodla ještě do pozemku vkládat další programy s FengShuj a staví se další nemovitost, ale nesmí narušit soukromí turistu v karavanu, soukromí v domě, soukromí musí být zachováno i v další nemovitosti. Vše se musí podařit sic se stále jedná o stejný pozemek. Navíc opatrované osobě poskytující péči se nesmí stavba dotknout na jeji klid.

Stavba je nyní v základové desce. Bude pověřena jedna osoba pro výstavbu domu a jeden pomocník.  Jelikož jsou stavby vedle sebe, ta část, která je blíž k pečované osobě bude patřit rehabilitaci, diagnostice, alternativním terapiím a výrobně bylinných produktů. Bude části klidnou a relaxační. Druhá část domu bude směřovat další osobě, která potřebuje cizí pomoc a je již v pořádníků. Okna této stavby nenaruší soukromí ani karavanu ani prvního domu. Porost a zeleň ještě oddělí menší detaily. Uvidíme co se bude za pár měsíců psát dál….. Život je jako otevřená kniha, do které se dá psát, uskutečňovat se tyto věty v realitě, ale smazat se už nedají, stejně jako práce odvedené na pozemku, pozor, ale FengShuj je bohaté a dokáže i nemožné…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář