Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na měsíc duben

V měsíci dubnu je obzvlášť důležitá detoxikace organismu, posílit organismus proti alergiím, podpořit imunitu. Dráha jater zde hraje důležitou roli. Všem svým stálým klientům doporučuji vždy užívat přípravek Detoxin a to v dávce 5kapek těsně předtím, než jdou spát. Detoxin pročistí tělo od léků, od průmyslových jedů- aceton, trichloretylen, tetrachlormetan, benzen, toluen, xylen, pesticidy, organofosfáty, dezinfekce....

Člověk, který má pylovou alergii, má téměř ve 100% alergii potravinovou, o které nemusí vůbec vědět. Nejčastěji jde o alergii na mléčnou bílkovinu či lepek. Alergie mají dopad i na psychiku člověka. Různá infekční nebo toxická ložiska v mozku v určené lokalizaci mohou ovlivňovat emocionální rovnováhu dotyčného člověka. Spouští tak nežádoucí emoce, a stejně tak projevy alergií vedou k neurózám, někdy k depresím, strachu, podrážděnosti, agresivitě a nevyrovnanosti díky příznakům dané alergické choroby. Játra jsou naší "chemickou továrnou", mají na 500 funkcí a mezi ně právě patří detoxikace organismu od chemických zátěží, od škodlivých metabolitů, tedy toxinů vzniklých špatnou látkovou přeměnou (ať již cukrů, tuků, bílkovin).

Pokud jsou játra oslabená nebo pokud je náš organismus přehlcený toxiny, pak nedokážou dostatečně plnit svoji detoxikační funkci a dojde k  nedokonalému odbourání nebo odstranění toxinů z těla. Ty pak dráždí imunitní systém, který se je snáží odstranit a který díky tomu vyvine velké úsilí v podobě nepřiměřené imunitní reakce. Odtuď pramení alergické reakce.

Rozmanité zatížení jednotlivých detoxikačních orgánů, jater, lymfatického systému, ledvin, střeva, kůže a plic vede ke zhoršení alergií.

Organismus, který je zbaven chemických látek, je čistý, nemá důvod trpět alergií. Problém nastává tehdy, přejde-li chronický zánět do autoimunitního, kdy tělo začne ničit samo sebe. Pak nezbývá nic, než zjistit všechny toxické zátěže organismu, odstranit alergeny a zánět a pak se můžeme dokonce i autoimunitního procesu zbavit.

Je důležité se nad sebou zamyslet, protože naše psychika je důležitá a hraje v  alergiích velkou roli- zvážit dopad našeho chování na naše zdraví, zaměřit se na naše životní prostředí, na látky, které máme na sobě, na vodu, kterou pijeme (diamantová zbavuje chlor, limonáda nám škodí), na potraviny, které přijímáme, na vzduch, který dycháme (zdá-li se vůbec někdy dostaneme na svěží horský vzduch, můžeme ionizovat vzduch solnými lampami, atd.), na mycí a prací prostředky, které dráždí naší kůži, na krémy, sprchové gely, voňavky... Stupňuje se boj o přežití, o moc a peníze, závist kdo má čeho víc, stres přesahuje hranice,připisuje se pernamentní tlak pracovní, rodinný, zdravotní, existenční, emoční zátěž organismu, tím i orgánů neúprosně roste agrese, hněv, flustrace, deprese neznají mnohdy svou mez a to játrům neprospívá, oslabují se. To s projeví zhoršenou funkcí jater.

V diagnostice se mi prokázalo, že někteří jedinci při vysokých dávkách Detoxinu, tj.25kapek, kteří měli diagnosticky prokázáno, že trpí: silným toxickým zatížením kloubů, sníženou hodnotou jaterní dráhy, Detoxin vyplavoval z kloubů toxiny velice rychle (při 25kapek denně) a  ledviny nestačily toxiny vylučovat, dráha ledvin slábla, klouby nesmírně bolely a začaly puchnout ruce v oblasti kloubů. Při snížení dávky Detoxinu na 6kapek denně se odplavování toxinu zpomalilo, otoky se ztratily, klouby tak nebolely a ledviny vylučování toxinu zvládly. Když se dráhy jater a ledvin urovnaly, organismus ve všech drahách byl funkční na 100%, jako poslední, kde se toxiny ještě vyplavovaly byly synoviální blány kloubů. Po celou dobu měl klient možnost denní  terapie ElektroTensu, pořídil si přístroj Elle Tens, Babycare, tím celý proces detoxikace urychlil, membrány posílil a celou léčbu podpořil.

Detoxinem posílíte játru, vyčistíte výrazně i jaterní buňky, nastartujete tělu plnou regeneraci, předejdete jaterním potížím, snížíte alergie, posílíte imunitu, uklidníte se, vyhnete se žlutému zbarvení kůže a očního bělma, svědění, vzniku pavoučkových névů, únavy, určitých poruch trávení, tlaků v nadbřišku- zejména pravé strany, výkonnost energie v těle stoupne.

Rady dle minulých diagnostik: Pokud víte, že máte problém se zažíváním přidejte k Detoxinu ještě Astomin a Intocel. Vše vzájemně dokonale působí na celý rok!!! Kdo jste po hepatitidách A, B, C zvolte kombinaci Detoxin a Intocel. U cholestáz a potížích spojených se žlučovými cestami Detoxin s Astominen.

Vitaminy v klíčkách: Nakličování semínek, nejen obilných, nabízí dobrou možnost, jak rychle doplnit vitamíny, minerály i enzymy do těla a tím na oplátku získat více energie, vnitřní svěžesti či pevnější imunitu. Co klíčí? pšenice, žito, nahý oves, nahý ječmen nebo kukuřice a pohanka. Řeřicha, Vojtěžka, ředkvička i ředkev je skvělá věc. Z luštěnin třeba fazole mungo a adzuki, cizrna, čočka, sója. Pozor na velké fazole, ty jsou v syrovém i naklíčeném stavu těžce stravitelné! Všeobecně jsou naklíčené luštěniny dobře stravitelné, protože během procesu klíčení dochází k přeměně bílkovin na aminokyseliny, škrobů na jednoduché cukry, takže k jakémusi předtravení. Dají se klíčit také olejoviny. Jde o sezam, hořčičné či slunečnicové semínko. Klíčové mléko? Je to mléko z naklíčených sójových bobů, vhodné pro alergiky na kravské mléko.

Recept převzat z knihy Encyklopedie léčivých šťáv: Jeden šálek naklíčených sójových bobů, 4 šálky teplé vody a 2 kávové lžičky tmavšího medu se spojí v mixéru. Mixeruje se 5 minut. Směs se poté vlije do kastrolu a za stálého míchání se vaří na mírném ohni 10 minut. Po 10 minutách se budoucí mléko scedí a nechá vychladnout. Hotová tekutina se použije i na zalití cerealií, vhodná je i do omáček, krémmových polévek, tam kde se používá kravské mléko.

Pampeliška- Taraxacum officinale z řeckého slova taraxis, což v překladu znamená oční zánět: jarní detoxikace organismu.

Arabský lékař Avicenna léčil v 10.století oční záněty právě latexem, tedy mléčnou šťávou z pampelišky. Drogou jsou květy, listy i kořen. Kořen je obzvlášť léčivý, protože obsahuje cenný inulin. Pampeliška je bohatá na hořčiny, třísloviny, organické i anorganické kyseliny, vitamin C, B, minerály, především mangan a draslík.

Její léčivé účinky: je vynikajícím prostředkem pro čištění krve, má silné detoxikační působení, dále pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku, podporuje trávení a růst červených krvinek. Snižuje krevní tlak a podporuje krévní oběh, tak zlepšuje činnost srdce.

Pampeliškový čajík, víno, či pampeliškovou tinkturu si můžete vyrobit sami. Také pampeliškové tonikum či mléko nebo pampeliškový ocet je možný. Pampeliškové mléko se mi osvědčilo u klientů minulého roku na bradavice! Recepty z pampelišek zde jistě naleznete taky, jakmile budu mít chviličku dopíšu je.

Bříza- dokonalé vyčistí organismus. Březová šťáva: rovněž detoxikuje organismus. Obsahuje fruktózu, třísloviny, organické kyseliny, vitaminy, vápník, draslík, křemík, titan, měď, nikl, zinek, fosfor, stroncium, barium, mangan a další Tento nápoj tonizuje organismus, působí silně močopudně, a tak odvádí toxiny z těla. Z březu si můžeme vyrobit tinkturu z březových pupenů, březový čajík, odvar z březových listů na podporu růstu vlasů, březové koupele pomáhají při redukci váhy, březový olej léčí kožní neduhy. Recepty později dopíši.

Prvosenka- Primula veris: uvolní dýchání. Drogou je její květ. Obsahuje látku saponin, která účinně ředí hleny v průduškách a plicích a tím ulehčuje odkašlávání. Pomáhá při nachlazení, chřipkách, astmatu, bronchitidách. Dále se používá při léčbě neuróz, stresu, migrénách, chronické nespavosti.  Nepřehlédněte: Prvosenka se míchá do bylinných směsí, jen ojediněle se používá samostatně. Různé vyšlechtěné zahradní druhy se k léčebným účelům vůbec nehodí!

Prvosenkový čajík, čajík na odhlenění organismu, průdušková tinktura, prvosenkové víno či prvosenková koupel? Vše je ověřené a úžasné.

Podběl: usnadňuje vykašlávání. Již Hippokrates jím léčil suchý kašel. Drogou je květ i list. Je výbornou bylinkou na všechny druhy onemocnění plic a průduškových obtíží. Velkým obsahem slizových látek chrání sliznice organismu před drážděním. Léčí i průduškové astma, zápal plic, chronická onemocnění dýchacích cest, kašel, silně odhleňuje. Celkově povzbuzuje organismus.

Čaj kašlík, podbělové obklady, pleťová maska z podbělu, podbělové tonikum, hydratující podbělové mléko jsou skvělé vyrobené produkty, které by neměli chybět v žádné domácnosti.

 

 

článek je rozepsán a dopisuje se...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář