Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vztah rtů a zažívacího ústrojí

Ústa představují zažívací ústrojí. Jsou-li ústa široká a neostrá většinou se jedná o ochablé zažívací ústrojí. Jsou-li ústa sevřená a úzká, jedná se především o stažené zažívací ústrojí. Část nad horním rtem údajně souvisí s pohlavním ústrojím, proto muži  v tomto místě nosí knír. Ti většinou chtějí symbolizovat svoji mužnost nebo také skrýt své nedostatky.  Jak muž stárne i jeho pohlavní ústrojí atrofuje a některým se tvoří na horním rtu vrásky.

Vlastní horní ret souvisí se žaludkem. Jeho vrcholek je i vrcholkem žaludku. Směrem ke koutkům úst přechází žaludek ve dvanácterník. Ten má jeden z deseti měřených klientů 100%.

Trhlinky ve rtech či koutcích úst mnoho  napoví o zažívacím ústrojí.

Lidová moudrost praví: sevřená ústa - zarputilost, odvahu a neústupnost. Úzké rty byly znakem bezcitnosti. Odulé rty byly považovány za smyslné - svědčily o velkém příjmu cukru, ovoce, alkoholu, tuků, bílé mouky. Velká ústa člověka označovaly za užvaněného, plného citů a emocí. Také je prý mívali lidé plní nápadů a fantazií. Pozor, tyto znaky byly i hodnoceny s celkovou konstitucí člověka!

Mechanická práce jazyka, jeho chemické dráždění se stává stimulem pro určité orgány těla. Klacíkem nebo prsty po ránu doporučovali oškrábat jazyk od povlaku odumřelých buněk a hlenů. Dobře zaměstnaný jazyk je jakousi hnací silou pro řadu orgánů.

K ústům krásné motto od Konfuciuse:

"Jsou tři cesty k získání moudrosti. První je cesta zkušeností, ta je nejtěžší. Druhá cesta je napodobení. To je cesta nejlehčí. Třetí cesta je cestou přemýšlení. Ta je nejušlechtilejší."

 

 

dopsáno dne 7.3.2020