Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skořápka z Křepelčích vajíček+

Skořápka křepelčích vajec- minerální doplněk stravy, 
je zdrojem lehce vstřebatelného vápníku a 26 dalších prvků, včetně mědi, fluoridů, železa, manganu, molybdenu, fosforu, síru, zinku, křemíku, jód, kobalt..... Zvláště cenné jsou křemík a molybden. Naše každodenní jídlo je velmi chudé na tyto prvky, jsou nezbytné pro normální biochemické reakce v těle. Jemně rozdrcené je můžeme přidat do všech vařených jídel nebo také do medu a nebo jen tak na špičku lžičky do úst. 
Taková léčba je nejen velice efektivní, ale nemá ani žádné vedlejší účinky a nehrozí riziko předávkování.
Suché vaječné skořápky obsahují dále uhličitany- uhličitan vápenatý a hořečnatý, oxidy- oxid křemičitý, hlinitý, fosforečný, dusíkaté látky, bílkoviny. 
Jemně mleté skořápky mají výborné neutralizační schopnosti − otupují přebytečnou žaludeční kyselinu. Otupení je trvalé a nemá škodlivé následky, jako když se používá např.soda na špičku nože několikrát denně. 
Zakoupený vápník v lékárně se usazuje v cévách, není snadno stravitelný a můžete se ho předávkovat. Pozor na kupované křepelčí vejce, které mají skořápku upravovanou- tak aby vejce se nekazila a dlouho vydržela  
Domácí skořápky, od domácích dobře krmených Křepelek, přelité horkou vodou, usušené, rozdrcené jsou prostě BIO MINERÁLNÍ DOPLŇKOVOU STRAVOU  Doporučuji všem.
Já jsem si pořídila 30g jemného prášku za 95Kč, což není tak hodně, když si člověk uvědomí kolik takových skořápek v tom prášku musí být. Když se kouknu na takový Dologran- denní dávka až 2g/denně!!! Jak vidíte, až 2g/denně a jemně namletých skořápek stačí i na konec moka lžičky...co k tomu dodat... navíc neobsahuje takové množství přírodních minerálů ani toho přírodního dobře vstřebatelného vápníků a navíc se jim můžete i předávkovat, což nasvědčuje tomu, že není tak přírodní ani dobře stravitelný. V mých očích takový propadák!!! Co vlastně Dologran obsahuje?  V denní dávce 2g je: 280mg Ca, 160mg Mg, B1 6ug, B6 8ug, E 2ug, C 8ug, betakaroten 100ug, Zn, Cu, Fe, Si. Složením vidíme, že se farmaceutický průmysl snaží o přiblížení složení skořápkám, ale kde je 26 stopových prvků a přírodní lehce vstřebatelný vápník? Kde je ta příroda? Tím myslím přírodní dané stopové prvky a vitamíny, které lehce organismus vstřebá? Dologran je jen chemická složenina, v mých očích nic víc.... Dále, což je velmi důležité,
 protože mají křepelky tělesnou teplotu 42 stupňů Celsia, netrpí infekcemi a skořápky jejich vajec jsou pevné a odolné vůči bakteriím! Takže příroda je prostě dokonalá.
Dologran se může svým obsahem prostě schovat, navíc obsahuje i to, co organismus vůbec nemusí a o gramáži cenných přírodních látek ani nemluvě. Já si sušený prášek dávám i na hro nože teprve půl ročnímu dítěti a tak mu chutná a nejen chutná i prozpívá. Rychle mu rostou nechtičky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prášek z křepelčích vajíček

(Jarka P., 18. 10. 2019 10:24)

Dobrý den, prosím, můžete mi napsat, kde je možné koupit kvalitní prášek z křepelčích vajíček? Nikde ho nemůžu sehnat ...
Předem děkuji za odpověď.
Jarka P.
(antibes@email.cz)

Re: prášek z křepelčích vajíček

(Gabriela O., 1. 11. 2019 10:24)

dobrý den, můžete mi napsat na gabrob@seznam.cz